O festivale

DOM je 3-dňový festival súčasného umenia pozostávajúci z výstavy vizuálneho umenia a sprievodných podujatí. Počas uplynulých dvoch ročníkov sa na festivale predstavilo 30 vizuálnych umelcov a vystúpilo 12 účinkujúcich hudobníkov a performerov.

Viď: https://festivaldom.com/dom-2016/ a https://festivaldom.com/dom-2015/

Projekt DOM sa snaží dištancovať od klasickej výstavnej koncepcie prezentujúcej už hotové diela a inklinuje ku koncepcii nomádskej, procesuálnej a site specific. Dôležitým aspektom je rozšírenie vizuálneho umenia do periférnych oblastí a narušenie stereotypu umenie = centrum mesta. Podujatie nemá pevne stanovené miesto a každý rok sa snaží vyhľadávať nové priestory, ktoré svojím charakterom čiastočne profilujú ústrednú tému. (DOM = D-ielo, O-tvorené, M-iestu)

DOM chce odstrániť bariéru medzi umeleckým dielom v sterilnom prostredí “typickej mestskej galérie” a jeho divákom. Festival sa snaží podporovať a prezentovať mladú generáciu súčasných (nielen) vizuálnych umelcov zo Slovenska, ale i zahraničia.

Tretí ročník festivalu DOM s názvom »YOU ARE HERE« sa tematicky venuje pohybu, cirkulácii, migrácii, cestovaniu a všeobecne premiestňovaniu sa – fyzickému i virtuálnemu.

 

 

 

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s